our school went all healthy too, like all pasta n salad and only had chips two days a week. was bloody expensive though!! before jamie oliver went all healthy for school you could buy a meal, a drink n a pack of crisps or something for £1.30.. now you spend about £1.99 on just a meal and £1 on a drink!!